Thursday, November 11, 2010

Publix 11/11/10 – 11/17/10 or 11/10/10 – 11/16/10

This week Publix has some good items to stock up on to start your Thanksgiving shopping.   Below are the highlights of this week’s Publix ad.

Ronzoni Pasta, Selected Varieties, 12 or 16 oz box (Excluding Lasagna, Manicotti, Jumbo Shells, Healthy Harvest and Garden Delight) BOGO $1.39 for two

-$0.75/1 Ronzoni Quick Cooking Pasta Rolling

-$0.75/1 Ronzoni Quick Cooking Pasta Rolling

**If Quick Cooking Pasta is included, buy two, use two $0.75/1, makes them FREE plus overage (if your store allows)



General Mills Cheerios Cereal, Assorted Varieties, 10.4 to 14 oz box, or Frosted Cheerios, 17.2 oz box, BOGO $3.99 for two

-$0.75/1 General Mills Cheerios, Varieties (exp 12/2/2010)

**Buy 2, use two $0.75/1, makes them $1.25 each



Vigo Saffron Rice, 10 oz pkg, BOGO $1.29 for two

-$0.50/1 Vigo Rice 10/3/2010 RP Insert (exp 12/31/2010)

**Buy 2, use two $0.50/1, makes them $0.15 each




Hunt’s 100% Natural Tomatoes, Assorted Varieties, 14.5 oz can, BOGO $1.39 for two

-$1/4 Hunt’s Diced Tomatoes 14.5oz cans, any (DND) – All You, November 2010

**buy 4, use one $1/4, makes them $0.45 each



Hershey’s Syrup, Chocolate Flavor: Regular, Special Dark, With Calcium, orLite; or Strawberry or Caramel Flavor, 18.5 to 24 oz bot (Excluding Sugar Free) BOGO $1.67 for two

-B2G1 Hershey’s Syrup, Any Bottles 20 -26 Oz. – valid up to $2.29 Tearpad

**Buy 6, use two B2G1, makes them $0.28 each



Birds Eye Voila!, Assorted Varieties, 21 or 23 oz bag, BOGO $4.99 for two

-$1/1 Birds Eye Voila Product Publix Harvest of Savings Booklet 10/30/2010 (exp 11/20/2010)

-$1/1 Birds Eye Voila peelie

**If you can find two Birds Eye Voila peelies and if your store accepts two $1/1 Publix coupons, buy 2, use two $1/1 Publix, use two $1/1 peelies, makes them $0.49 each




Nestle Toll House Morsels, Real Semi Sweet Chocolate: Regular, Mini, or Chunk; or Butterscotch Flavored, Milk Chocolate, or Premier White 11 to 12 oz bag, BOGO $2.95 for two

-$1/2 Nestle Toll House Morsels Rolling

**Buy 2, use one $1/2, makes them $0.98 each



Dannon Yogurt, 20/$8

-$0.50/6 Dannon Fruit on the Bottom Cups (exp 12/2/2010)

**Buy 6, use one $0.50/6, makes them $0.32 each



Del Monte Canned Fruit 14.5 to 15.25 oz can (excluding Lite Apricot Halves), 5/$5

-$1/5 Del Monte Product 9/19/2010 RP Insert (exp 11/15/2010)

**Buy 5, use one $1/5, makes them $0.80 each



While Lily Flour, 5 lb bag, $1.49



Redland Raised Vegetables: Green Beans, Yellow, or Zuchinni Squash, $.99/lb



Bartlett Pears, $.99/lb



Florida Green Bell Peppers, $1.49/lb



Sweet Onions, $.99/lb



Florida Red Grapefruit, 5 lb, $3.49 **makes them $0.70/lb


To see the full Publix ad with match-up, please visit  http://www.addictedtosavings.com/
Thanks Liza!